YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, 9 Filistinliyi yaraladı
İsrail, 9 Filistinliyi yaraladı
30 Ekim 2015 17:59
İsrail askerleri ile Filistinliler arasında Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde çıkan olaylarda 9 kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleriyle tırmanan gerginlik, ekim ayının başından bu yana Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de artarak devam ediyor.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, "Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan olaylarda, 5 Filistinli gerçek mermi, 4'ü de plastik mermi isabet etmesi sonucu yaralandı" denildi.

Filsitin Kızılayı da yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin kullandığı yoğun göz yaşartıcı gaz sonucu boğulma tehlikesi geçiren onlarca kişiye ilk müdahalenin olay yerinde yapıldığını kaydetti.

Yahudi yerleşimciler, Ağustos ayında Nablus'ta Devabişe ailesinin evini kundaklamış, olay sebebiyle anne, baba ve 18 aylık bebekleri hayatını kaybederken yalnızca 4 yaşındaki çocukları kurtulmuştu. Söz konusu olayla başlayan ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanan gerginlik, Batı Şeria ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerde meydana gelen çatışmalarla ciddi boyutlara ulaştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler