YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail 16 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail 16 Filistinliyi gözaltına aldı
28 Ocak 2014 12:01
İsrail askerlerinin, Kudüs'un doğusunda izinsiz gösteri yaptıkları gerekçesiyle 16 Filistinliyi gözaltına aldıkları bildirildi.

İsrail askerlerinin, Kudüs'un doğusunda izinsiz gösteri yaptıkları gerekçesiyle 16 Filistinliyi gözaltına aldıkları bildirildi

 Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri sabah saatlerinde Doğu Kudüs'ün banliyölerinde Ebu Dis ve el-Aziziye'de birçok eve baskın düzenledi. Operasyonda güvenlik güçlerine taş ve molotofkokteyli attıkları, ayrım duvarını protesto ettikleri ve izinsiz gösteri yaptıkları iddia edilen 6’sı çocuk olmak üzere16 Filistinli gözaltına alındı. İsrail askerlerinin baskınlarda evlerdeki eşyaya da zarar verdiği belirtildi.

İsrail radyosunun haberine göre, gözaltına alınanların soruşturma merkezlerine nakledildikleri ifade edilirken, gözaltılara ilişkin İsrail makamlarından henüz resmi açıklama yapılmadı.

Kudüs’ü ayıran duvar 50 bin kişiyi etkilediği için Filistinliler, her hafta cuma namazının ardından İsrail'in Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerini ve ayrım duvarını protesto gösterileri düzenliyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler