YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İspanya bu kızı konuşuyor
İspanya bu kızı konuşuyor
03 Kasım 2010 10:44
İspanya,10 yaşında doğum yapan Romanyalı Elena'yı konuşuyor. 2,9 kilogram ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getiren Elena'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İspanya’nın güneyinde 10 yaşındaki Romanyalı bir kızın doğum yapması, gündeme damgasını vurdu.

İspanya’nın güneyindeki Jerez Hastanesi’nde 2.9 kilogram ağırlığında bir kız doğuran 10 yaşındaki Elena ve bebeğinin durumunun iyi olduğunu açıklandı. Bebeğin anneannesi Olimpia, kızının İspanya’ya 3 hafta önce geldiğini belirterek, “Buraya geldiğinde zaten hamileydi. Doğum yapmak için buraya geldi” dedi. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen anneanne, “Bebek sağlıklı. Annemiz 10 yaşında. Biz Romanya’da bu yaşlarda evleniyoruz. Kızım bebeğiyle çok mutlu. Bu durum aslında bizim için çok normal. Kızım 10 yaşında, yani o kadar da küçük değil. Bebeğin ismini Nicoleta koyacağız” şeklinde konuştu. Elena’nın kendisiyle yaşadığını açıklayan Olimpia, hamilelik sürecinin normal geçtiğini, bebeğin babasının 13 yaşında olduğunu ve Romanya’da yaşadığını ifade ederken, çocuk yaşta sayılabilecek çiftin evli değil, nişanlı olduklarını ve daha sonra ayrıldıklarını da sözlerine ekledi. Elena’nın ailesinin yaşadığı apartmandaki komşular da, olay karşısında şaşkına döndüklerini belirtti. 10 yaşındaki bir çocuğun hamile kalmasını normal bulmadıklarını söyleyen komşular, yetkililerin konuyla ilgili bir adım atmasını istiyor.

Dünyadaki en genç anne, Peru’da yalnızca 5 yaşındayken hamile kalarak, 5 buçuk yaşında sezaryenle 2 kilo 900gr bir erkek çocuğu dünyaya getiren Lina Medina olarak biliniyor.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler