YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslami Cephe büyük zayiat verdirdi
İslami Cephe büyük zayiat verdirdi
12 Temmuz 2014 15:58
Suriye'nin kuzeyindeki Halep kentinin eski bölgesinde İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Esed güçlerine saldırarak büyük zayiat verdirdiği bildirildi.

Halep'teki Tevhid Tugayı basın sorumlusu Salih Anadani, İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Halep'in eski bölgesindeki tarihi Halep çarşısı yakınlarında, rejim güçlerine saldırarak, çok sayıda askeri etkisiz hale getirdiğini ve bir tankı da imha ettiğini söyledi.

Silahlı muhaliflerin, Kale çevresinde Hizbullah destekli rejim güçlerine saldırarak, karargah olarak kullandıkları binaları havaya uçurduğunu ifade eden Anadani, çıkan çatışmada, İslami Cephe'nin saha komutanlarından İyad Sakan Ebu Ömer'in hayatını kaybettiğini belirtti.

Çatışmada ölen Ebu Ömer'in, kale ve tarihi Emevi Camisi çevresinde rejim güçlerinin bulunduğu binalara tünel kazarak patlattığını aktaran Anadani, "İslam Cephe, kale çevresinde üç tünel patlatarak rejime büyük darbe vurdu. Cephe, bölgede bir tankı imha etti, çok sayıda askeri etkisiz hale getirdi. İslami Cephe, patlattığı binalarla rejimin kaleyle bağlantısını kesti" ifadelerini kullandı.

Bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını aktaran Anadani, "Muhalifler, Han Vezir binasını patlatarak bölgenin denetimini sağladı" dedi.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler