YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslam düşmanı Wilders'tan yeni provokasyon
İslam düşmanı Wilders'tan yeni provokasyon
04 Haziran 2015 19:18
Hollandalı İslam karşıtı, ırkçı Geert Wilders, ABD'de silahlı saldırıya neden olan hakaret karikatürlerini televizyon üzerinden yayınlamakla tehdit etti.

Hollanda Meclisi, ABD'nin Texas eyaletinde silahlı saldırıya neden olan hakaret karikatürlerinin sergisine izin vermedi. Bunun üzerine harekete geçen İslam karşıtı ve ırkçı Geert Wilders, karikatürleri televizyon üzerinden yayınlayacağı tehditlerinde bulundu. 

Hollandalı aşırı sağcı lider Geert Wilders, Texas’ın Garland kentinde düzenlenen yarışmaya yollanan karikatürleri mecliste sergilemek istedi. Meclis, İslam dünyasına hakaret eden, rencide edici karikatürlere “tartışmalı ve saldırgan içeriği” nedeniyle izin vermedi. Wilders bunun üzerine karikatürleri televizyonda partisinin yayın saatinde göstereceğini açıkladı.

Texas’ın Garland kentinde bir ay önce açılan sergide, Hollandalı aşırı sağcı lider Geert Wilders’in konuşmasının ardından silahlı saldırı düzenlenmişti. İki saldırgan, polis tarafından olay yerinde vurularak öldürülmüştü. Aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Wilders, olayı “düşünce özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendirmiş, Hollanda ve diğer Batı ülkelerinde “İslamlaşmaya karşı savaşacağını” söylemişti.

 

DÜNYA BÜLTENİ

kafir
 // m.sade
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
04 Haziran 2015 21:24
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler