YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslam düşmanı Trump yine müslümanları hedef gösterdi
Müslüman karşıtı sözleriyle sık sık gündeme gelen başkan aday adaylarından Donald Trump, “İslam bizden nefret ediyor” dedi.
İslam düşmanı Trump yine müslümanları hedef gösterdi
10 Mart 2016 / 20:15 Güncelleme: 10 Mart 2016 / 20:31

ABD'de bu yıl kasım ayında yapılacak başkanlık  seçimlerinde Cumhuriyetçilerin Müslüman karşıtı sözleriyle sık sık gündeme gelen  başkan aday adaylarından Donald Trump, “İslam bizden nefret ediyor” dedi ve  Müslümanları ülkeye alınmaması gerektiği görüşünü yineledi. 

Trump, CNN kanalında Anderson Cooper'ın sunduğu programa katılarak  başkanlık yarışına dair konuştu.

“İslam Batı'ya savaş mı açtı?” sorusuna cevap veren Trump, “Bu cevabı  senin tahmin edebilmen gerekir” ifadesini kullandı.

Trump, “İslam bizden nefret ediyor. Müslümanlar konusunda tetikte  durmalıyız ve çok dikkatli olmalıyız. ABD’den nefret eden insanları bu ülkeye  alamayız” şeklinde konuştu.

"Teröre karşı savaşın" Müslümanlara karşı değil “aşırıcılara” karşı  olduğunu belirten Trump, “Fakat tanımı yapmak ve ayrıştırmak çok zor. Çünkü kimin kim olduğunu bilemiyorsun” açıklamasında bulundu.

Trump, geçen yıl aralık ayında da yaptığı bir açıklamada ABD  yönetimine, Müslümanların tamamının ülkeye girişini yasaklama çağrısında  bulunmuştu.

Trump, başkanlık yarışında devam eden ön seçimlerde kazanmaya devam ediyor. Milyarder iş adamı, son olarak Mississippi ve Michigan'daki ön seçimlerde rakiplerine üstünlük sağladı ve kazandığı eyalet sayısını 13'e çıkardı. 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler