YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslam Düşmanı Hollandalı yine sahnede
İslam Düşmanı Hollandalı yine sahnede
27 Kasım 2014 15:00
Hollanda'da daha çok yabancı karşıtı görüşleriyle bilinen aşırı sağcı Geert Wilders'in liderliğini yaptığı Özgürlük Partisi (PVV), ülkedeki camilerin kapatılmasını istedi.

Temsilciler Meclisi'nde entegrasyonla ilgili bir görüşme sırasında konuşan PVV Milletvekili Machiel de Graaf, camisiz bir Hollanda'nın daha iyi olacağını belirterek "Hollanda'yı İslam'dan arındırmak istiyoruz" dedi.

Müslümanların değişmediğini, asimile ve entegre olmadığını kaydeden De Graaf, bir soru üzerine, "Hollanda'da İslam'ı istemiyoruz" diye konuştu.

Müslümanların yerli halka göre daha çok doğurduğunu da ileri süren De Graaf, Hollanda kimliği ve kültürünün bu yüzden yok olma tehlikesi yaşadığını savundu.

Göçmen ve Müslüman karşıtı politikalarıyla bilinen ve şimdiye kadar sadece yeni cami yapımının yasaklanmasını savunun PVV'nin, ilk kez ülkedeki tüm camilerin kapatılmasını dillendirmesine mecliste bulunan diğer partilere mensup milletvekilleri sert tepki gösterdi.

İktidar ortağı İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Roos Vermeij, PVV'li milletvekilinden sözlerini geri almasını isterken, Demokratlar 66 (D66) partisi milletvekili Sten van Weijenberg açıklamanın tehlikeli olduğunu söyledi. 

 

AA

gerçekten insani değerlere sahip olmak, dahası insan olmak. ..h
 // Muhafız
Kimi yamyam kimi hindu, kimi bilmem ne bela;medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar...!!!Mehmet Akif Ersoy...
28 Kasım 2014 Cuma 02:42
11:00
 // halit ardic
medeniyyet dedigin tek disi kalmis canavar.M.Akif ERSOY merhum....
27 Kasım 2014 11:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler