YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'le bazı Kürt grupları arasında çatışmalar sürüyor
IŞİD'le bazı Kürt grupları arasında çatışmalar sürüyor
06 Ekim 2014 16:16
Suriye'nin Kobani (Ayn El Arap) kentinin güneydoğusunda Rakka Devrimcileri destekli bazı Kürt grupları ile terör örgütü IŞİD arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Muhalif Rakka Devrimcileri komutanlarından Ebu Seyf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kobani ilçesinin güneydoğusundan girerek yaklaşık 500 metre ilerleyen IŞİD ile muhalif Rakka Devrimcileri destekli bazı Kürt gruplar arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

"Kobani de Suriye toprağının bir parçası, biz vatanın bütünlüğü için savaşıyoruz" diyen Ebu Seyf, IŞİD'in Kobani'nin güneydoğu kesimlerindeki bazı mahallelerin denetimini sağladığını ve bölgede şiddetli sokak çatışmalarının yaşandığını belirtti.

IŞİD'le bir aydan bu yana Kobani ve çevresinde çatıştıklarını dile getiren Ebu Seyf, "Kobani ve çevresindeki çatışmalarda 540 IŞİD militanını öldürdük. IŞİD militanı 130 kişinin cesedi hala elimizde" ifadelerini kullandı.

Rakka Devrimcilerinin Kobani'yi terk ettiği yönünde çıkan haberleri yalanlayan Ebu Seyf, "Bazı basın yayın organlarında Rakka Devrimcilerinin Kobani'yi terk ettiği yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Biz burada şerefimizle vatan topraklarını dışarıdan gelen terör örgütlerinden korumak için savaşıyoruz" şeklinde konuştu.

IŞİD tanklarına karşı koyacak silahları bulunmadığını vurgulayan Ebu Seyf, şunları kaydetti:

"Onlara karşı hafif silahlarla mücadele ediyoruz. IŞİD tanklarını RPG ile vurmaya çalışıyoruz. Kanımızın son damlasına kadar IŞİD'le mücadelemizi sürdüreceğiz."

Koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının ilçenin farklı kesimlerinde IŞİD'e yönelik operasyonlarında bazı tank ve araçları imha ettiğini belirten Ebu Seyf, "Koalisyon güçlerinin saldırıları yetersiz ve terör örgütüne ölümcül saldırılar düzenlemiyorlar" diye konuştu.

 

AA

16:35
 // KOBANİ DİRENİŞİ
Iş itler baltayı taşa vurmuşlardır. Kobani, Irak askerleri gibi korkakça ve şerefsizce teslim olmayacaktır. Iş itlerin Lübnan'a saldırma planlarını Kobani Direnişi engelliyor. Varsın faşist kafalılar sevinsin az biraz... Zafer, Kürt halkının olacaktır. Biz kürtler için şahadet de, bir zaferdir....
06 Ekim 2014 16:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler