YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'in lideriden ABD'li Albay'a şok!
IŞİD'in lideriden ABD'li Albay'a şok!
17 Haziran 2014 07:33
ABD'li Albay Kenneth King, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’nin 2009’da Irak’ta hapisten ayrılırken ''New York’ta görüşürüz'' dediğini söyledi.

El Kaide üyesi olduğu gerekçesiyle tutulan ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılan El Bağdadi, hapishane komutanı Albay Kenneth King ve yanındakilere İngilizce, “Beyler New York’ta görüşürüz” diyerek ayrıldı.

ABD’ye geri dönen Albay King bu sözlerini “bir tehdit değil şaka olarak” algıladığını ancak El Bağdadi’nin IŞİD komutanı olduğunu öğrenince “şoke olduğunu” söyledi.

Hollanda'dan Türkiye'ye isim listesi

Hollanda İstihbarat ve Güvenlik Teşkilatı AIVD’nin, savaşmak üzere Suriye’ye gidebileceği düşünülen 100’ü aşkın kişinin adını Türkiye’ye bildirdiği iddia edildi. Volkskrant Gazetesi’nin haberine göre, bu listede yer alan kişilerin yakalanıp sınır dışı edilmeleri isteniyor.

Terör örgütü El Kaide’ye bağlı Nusra Cephesi ya da Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) yanında yer almak için Hollanda’dan Suriye’ye gidenlerin sayısının 150 civarında bulunduğu tahmin ediliyor.

Bu kişilerin Suriye’ye genellikle Türkiye üzerinden gittikleri ve diğer ülkelerin de binlerce kişinin adını Türkiye’ye bildirdikleri ifade edildi.

 

HABERTÜRK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler