YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD’in attığı havan topları Türkiye'ye düştü
IŞİD’in attığı havan topları Türkiye'ye düştü
14 Eylül 2014 23:13
IŞİD tarafından Kamışlıya atılan havan toplarından ikisi sınırı geçerek Mardin'in Nusaybin ilçesine düştü. Can kaybının yaşanmadığı olayda, havan toplarından biri uluslararası karayoluna diğeri ise araziye düştü.

Nusaybin ilçesine sınır olan Suriye'nin Kamışlı ilçesine bağlı Tılhamis köyünde YPG ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor. Çatışmalarda zaman zaman atılan havan mermileri Kamışlı ilçesine kadar geliyor. Akşam saat 21.00 sıralarında IŞİD tarafından Kamışlı kentine yönelik düzenlenen havan saldırısında 2 havan topu sınırı geçip Türkiye tarafına düştü.

Havan toplarından biri Uluslararası karayolu olan İpek Yolu'na düşerken diğeri ise sınırda araziye düştü. Olaydan sonra polis karayolunda inceleme yaptı. Kamışlı'dan gelen havan topu sesleri Nusaybinleri tedirgin ederken, polis vatandaşların sınır hattında dolaşmamaları konusunda uyardı.

 

01:47
 // HANİ ANGAJMAN
Şu angajman sadece Esed güçleri için mi uygulanıyor. Bu rehine bahanesi ne zaman son bulacak. Oh ne ala; ışid itleri Mardin de 60 kişiyi havan topuyla öldürse de mi, rehinelere zarar gelmesini istemiyoruz diyeceksiniz¿?...
15 Eylül 2014 01:47
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler