YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'i bitirmeye söz verdi
IŞİD'i bitirmeye söz verdi
05 Ekim 2014 08:22
İngiltere Başbakanı David Cameron, İngiliz rehine Alan Henning'in IŞİD tarafından infaz edilme görüntülerinin yayınlanmasının ardından çok sert açıklamalar yaptı. Cameron, IŞİD'i bitirme sözü verdi.

IŞİD'i ''barbar ve iğrenç'' bir örgüt olarak nitelendiren Cameron, Henning'in infaz görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra İngiltere Savunma Bakanlığı ve aralarında İngiliz İstihbarat Servisi MI5'in de bulunduğu istihbarat yetkilileri ile bir toplantı düzenledi.

Toplantıdan sonra konuşan Cameron, bu örgütle mücadele etmek için hem içerde hem de müttefikleriyle ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek bu olaydan sorumlu olanları yakalamak için hükümetin tüm imkanlarını seferber edeceklerini kaydetti.

Cameron "Bu rehineleri bulmak ve yardım etme konusunda elimizde olan tüm imkanları kullanacağız. Bu duygusuz, ruhsuz barbar organizasyonla mücadele etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız'' diye konuştu.

47 yaşındaki yardım görevlisi Alan Henning'in eşi Barbara Henning, geçtiğimiz hafta eşinin suçsuz olduğunu söyleyerek kendisini kaçıran IŞİD militanlarından salıverilmesini talep etmişti. Barbara Henning, ailesinin eşini rehin tutanlarla iletişime geçmeye çalışmış, Henning'in infazından kısa bir süre önce de eşinin yaşamının bağışlanmasını isteyen bir ses kaydı almıştı.

08:43
 // Rasim DUMAN
Ah sahtekar İngiliz, senin oyunlarina artik serbetliyiz. 2.Dunya Savasinda Amerikan kamuoyunu İngiltere yaninda savasa ikna etmek icin, zamanin ABD Baskani ile, Japonlar'i Pearl Harbour'daki ABD ussune saldirma hususunda tahrik etmis ve bunu basarmistiniz. Simdi benzeri bir tuzagi Turkiye'ye kuruyorsunuz. İgrencsiniz alcaksiniz kallessiniz !...
05 Ekim 2014 08:43
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler