YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'i askeri olarak yenemeyiz
Fransa Genelkurmay Başkanı Villiers, DAEŞ'in kısa sürece yenilemeyeceğini, sonunda diplomatik yollarla çözüleceğini söyledi.
IŞİD'i askeri olarak yenemeyiz
22 Kasım 2015 / 15:50 Güncelleme: 22 Kasım 2015 / 16:50

Fransa Genelkurmay Başkanı General Pierre de Villiers, kısa vadede DAEŞ terör örgütüne karşı askeri bir zafer kazanılamayacağını belirterek, "Herkes nihayetinde bu çatışmanın diplomatik ve siyasi yollarla çözüleceğini biliyor" dedi.

Journal du Dimanche gazetesine konuşan Villiers, Paris'teki terör saldırıları sonrası halkın korunması için alınan güvenlik tedbirleri çerçevesinde 34 bin askerin ülke çapında görevlendirildiğini söyledi.

KISA VADEDE ZAFER OLMAZ, ANCAK DİPLOMATİK YOLLA ÇÖZÜLÜR MESAJI

Ülkesinin DAEŞ ile mücadelesine yönelik soruları yanıtlayan Villiers, "Kısa vadede DAEŞ'e karşı zafer kazanılması söz konusu olmayacak. Herkes nihayetinde bu çatışmanın diplomatik ve siyasi yollarla çözüleceğini biliyor" ifadesini kullandı.

Villiers, Rusya'yla DAEŞ'e karşı işbirliğine ilişkin soru üzerine de, "DAEŞ, hepimiz için ortak düşman ancak henüz DAEŞ hedeflerinin tespit edilmesi ya da vurulması konusunda Rusya'yla işbirliği yapmadık" diye konuştu.

Europe 1 radyosuna konuşan Fransa Savunma Bakan Jean-Yves Le Drian da Fransa'ya kimyasal sadırı düzenlenmesi riskini göz önünde bulundurduklarını ifade ederek, bu noktada gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını kaydetti.

 // malumun ilanı
Yıllardır alıştınız tabii kendi askerinize tek kurşun artırmadan müslümanı müslümana kırdırmaya. Aha bizde de paralel ve pkk bu ihaleyi aldılar. Adam gözümüzün içine baka baka doğruyu ve gelecekte yapacaklarını ilan ediyor. Kendi askerini kullanmayacak müslümanı müslümana vurduracak adam akıllı. Diplomatik ve siyasi yol ile çözülür ile demek istedikleri; bölgede ayak oyunları yapacaklarını açıktan iletiyorlar....
22 Kasım 2015 22:56
 // mustafa
Destek veren ülkeleri ikna ederiz, onlar da, "ah ! Biz ne kötü İş yapmışız" diye pişman olurlar. Zarar görenlere de tazminat öderler. Herkes mutlu olur. Huzur içinde yaşarız....
22 Kasım 2015 16:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler