YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'e karşı saldırılar aralıksız sürmeli
IŞİD'e karşı saldırılar aralıksız sürmeli
24 Eylül 2014 16:12
IKBY Başkanı Barzani, "IŞİD'in Suriye'deki merkezlerinin ve sığınaklarının vurulması, örgütün yok edilmesi sürecini hızlandıracaktır. Bunun için saldırıların aralıksız sürmesi gerekiyor" dedi.

IKBY Başkanlığının resmi sitesinde yayımlanan açıklamaya göre Barzani, Güney Kore Bağdat Büyükelçisi Ço Cungon'u kabulünde yaptığı konuşmada, "bütün dünyayı tehdit eden terörün yok edilmesi için uluslararası bir çabaya ihtiyaç olduğunu" vurguladı.

Barzani, ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından Suriye'ye düzenlenen hava saldırısına ilişkin, "Suriye, teröristlerce Irak'a saldırı için bir merkez olarak kullanılıyor. IŞİD'in Suriye'deki merkezlerinin ve sığınaklarının vurulması, terör örgütünün yok edilmesi sürecini hızlandıracaktır. Bunun için saldırıların aralıksız sürmesi gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

 Irak'ta hali hazırda IŞİD'in, Peşmergeye karşı direnemediğini aktaran Barzani, "Teröristler, Peşmerge'nin eliyle büyük bir çöküş yaşadı. Şu an geri çekilme ve zayıflama pozisyonundalar" ifadesini kullandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Güney Kore Bağdat Büyükelçisi Ço Cungon da terörle mücadelede Kürt bölgesinin yanında olduklarını kaydetti.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler