YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'den Merkel'e: Pislik kadın
DIE Welt gazetesi, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nden IŞİD saflarına katılan bir militanın videosunu paylaştı.
IŞİD'den Merkel'e: Pislik kadın
16 Ekim 2014 / 19:29 Güncelleme: 16 Ekim 2014 / 19:38

DIE Welt gazetesi, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nden IŞİD saflarına katılan bir militan tarafından paylaşılan video mesajında, ABD'ye hitaben, "Sizleri bekliyoruz! 1400 yıldır sizleri bekliyoruz" sözlerinin ardından, "Aynısı sizler için de gerçerli, Ey Almanlar! Pislik Merkel! Sen, İsrail'e hediyelerini verdikten sonra. Hepiniz toplanın! Hollande, Cameron, Putin! Müslümanlara karşı birlik olun. Kaybedeceksiniz" dediği belirtildi.

Allah yolunda savaşın

Alman cihatçının mesajında Almanya, Avusturya ve İsviçre'deki Müslümanlar'a seslenirken, "Pisliklerle birlikte oturmayın. IŞİD saflarına katılın, Allah yolunda savaşın" çağrısında bulunduğu belirtildi.

Mıllatu İbrahim Örgütü

Die Welt gazetesinin güvenlik birimlerine dayanarak verdiği habere göre, tehdit mesajını gönderen kişi "Ebu Davut" lakaplı Alman Michael N.'nin Almanya tarafından 2012 yılında yasaklanan "Millatu Ibrahim" örgütüne dahil olduğu ve Solingen'de Millatu İbrahim camisinde vaaz verdiği belirtildi.

Michael N., 2012 yılında ailesiyle birlikte Almanya'yı terk ederek Mısıra'a gittiği, daha sonra da kısa bir süre Libya'ya oradan da Suriye'ye geçtiği biliniyor.

 

HÜRHABER

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler