YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'den 'evlerinizi terk edin' çağrısı
IŞİD'den 'evlerinizi terk edin' çağrısı
22 Haziran 2014 08:38
Suriye'de IŞİD'in, Halep'in kuzeyinde düzenleyeceği operasyonlar nedeniyle halktan evlerini terk etmelerini istediği bildirildi.

Muhalif MASAR Press Ajansının haberine göre, IŞİD,Halep kentinin kuzeyinde gerçekleştireceği operasyonlar nedeniyle muhaliflerin kontrolündeki, Ahtarin, Türkmen ve Dudyan köylerindeki halktan evlerini terk etmelerini istedi.

IŞİD'in kuzeyde muhaliflere yönelik düzenleyeceğioperasyonlar nedeniyle söz konusu köylerde yaşayan halkın etkilenmemesi için saat 20.00'ye kadar süre tanıdığı aktarılan haberde, IŞİD'inHalep'te Nusra Cephesi'nin denetiminde olan 2 bölgenin kontrolünü sağladığı ifade edildi.

Öte yandan Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, ülkenin kuzeyinde yer alan Haseke kent merkezindeki askeri kışla yakınlarında "çok şiddetli" patlama yaşandığı belirtildi.

Patlamada ölen ve yaralananların olup olmadığıyla ilgili bilgi verilmeyen açıklamada, bölgeden yoğun dumanların yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, orduya bağlı helikopterlerin Halep'te yönetim karşıtlarının denetimindeki Mesekin Hananu, Şeyh Nacar, Kadi Askeri ve Bureyc bölgelerine "varil bombasıyla" saldırdığı, saldırılarda ölü ve yaralıların olduğu vurgulandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler