YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD, o ülkeyi ayağa kaldırdı!
IŞİD, o ülkeyi ayağa kaldırdı!
02 Temmuz 2014 07:40
IŞİD'in yayınladığı bir video İspanya'yı resmen ayağa kaldırdı. IŞİD yayılan bir videoda Endülüs'ü İspanyollardan geri alacakları söyleniyor.

Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyelerinin, Endülüs’ü İspanyollardan geri alacağız mesajı ülkede büyük yankı buldu.

Terör Örgütü IŞİD tarafından yayınlan bir videoda İspanyolca konuşan 2 terörist, "Allah’ın izniyle dedelerimizin topraklarını tekrar geri alacağız" ifadesi yer alıyor.

Videoda kutsal topraklarda olduklarını ifade eden 2 terörist, İspanya'yı tendit ederek, Jakarta'dan Endülüs'e kadar İslam bayrağını dalgalandıracakları yemini ediyorlar.

Video İspanya medyasında gündeme oturdu

Suriye'de kaydedildiği belirtilen video, İspanya’da büyük yankı yaptı. Ülke televizyonları bu görüntüleri yayınlayarak İspanya’nın radikal İslam tehdidi altında olduğuna dikkat çektiler. Ulusal gazeteler ise IŞİD uyarısının ciddiye alınması tavsiyesi yaparak okuyucu görüşlerine geniş şekilde yer verdiler.

İspanya İçişleri Bakanlığı'ndan geçtiğimiz ay yapılan bir açıklamada, ülke genelinde her ay yaklaşık 50 kişinin Türkiye üzerinden Suriye’ye geçiş yaptığını duyurmuştu.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler