YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD Kobani'den çekildi mi? İşte en net açıklama
Kobani'deki son duruma açıklık getiren Salih Müslim, IŞİD mensuplarının şehrin doğusunda ve güneyinde şehre girdiğini aktardı.
IŞİD Kobani'den çekildi mi? İşte en net açıklama
21 Ekim 2014 / 21:49 Güncelleme: 21 Ekim 2014 / 21:50

IŞİD'in elinde çok ağır silahlar olduğundan tank ve toplarla saldırdıklarını dile getiren Salih Müslim, ellerine geçen silahların ise yeterli olmadığını ifade etti. Müslim, IŞİD vurulsa da elindeki ağır silahlarla hemen takviye yapıyor. Bu nedenle bizim silah ihtiyacımız çok fazla. Yardımların artmasını diliyoruz" açıklamasında bulundu.

Suriye'deki Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamento Başkanı Yusuf Muhammet Sadık'ı makamında ziyaret etti.

Kobani'de son durum ne?

Müslim, Peşmergenin Kobani'ye gönderilmesi için siyasi karar alındığını, işin sadece teknik boyutunun müzakere edileceğini belirtti. Müslim, Kobani'deki son durumu anlattı.
Müslim, IŞİD'in Kobani'nin doğusunda ve güneyinde şehre girdiğini aktararak, "Ne şehirden tamamen çıkarıldıkları ne de şehirde yoğun şekilde oldukları söylenebilir. Sürekli şehre girip çıkıyorlar" dedi.

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler