YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''IŞİD ile savaşmak Müslümanlara vaciptir''
''IŞİD ile savaşmak Müslümanlara vaciptir''
18 Haziran 2014 21:08
Suriye İslam Meclisi (SİM), Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüyle mücadelenin Suriye'deki "tüm Müslümanlar için vacip" olduğunu belirtti.

Ülkedeki kanaat önderleri, İslam alimleri, etnik grupların temsilcileri ile muhalif grupların dini temsilcilerinden oluşan SİM'den yapılan yazılı açıklamada, IŞİD'in "Sünnilik"le bir ilgisinin bulunmadığı vurgulanarak, terör örgütü IŞİD'in zulmünün Suriye'de açığa çıktığı kaydedildi.

Örgütün insan haklarını ihlal eden, "cihadı ve devrimi boşa çıkarmaya uğraşan" istihbarat teşkilatlarıyla bağlantılı olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İstihbarat ajanları, muhaliflerin arasına sızarak Suriye devrimini amacından saptırmaya çalışmışlar, bu hedeflerine ulaşamayınca da resmen IŞİD adıyla muhaliflerden ayrılarak, Suriyeli devrimcilere saldırmaya başlamışlardır. Bu sebeple IŞİD'le savaşmak, tüm Müslümanlara vaciptir."

Başkanlığını Suriyeli İslam alimi Usame Rifai'nin üstlendiği, 128 delege ve 21 kişilik temsilciden oluşan "İslam Meclisi"nin üyeleri arasında, Şeyh Memduh Cüneyt, Dr. Abdulkerim Bekkar, Dr. Hüseyin Abdülhadi, Dr. Fida Meczub, Şeyh Yasir El Masaddi gibi isimler yer alıyor.

Etiketler: , , ,
22:17
 // NE VACİBİ FARZ OLDU
Farzoğlu farz, farzı ayn oldu. Dünyaya müslümanları terörist gösteren, masum insan kanı döken bu cani ve vahşilerle cihad, her müslümana farzdır. Evet klavye başındayım ve bu farzın günahından ben de mes'ulüm. Allah bizleri bu gaflet, dalelet, korkaklık, tembellik ve fitneden kurtarsın....
18 Haziran 2014 22:17
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler