YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD ile ilgili flaş karar!
IŞİD ile ilgili flaş karar!
17 Haziran 2014 08:00
İngiltere, terör örgütü IŞİD ile ilgili flaş bir karar aldı. İngiltere İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, IŞİD terör örgütü listesine eklendi.

İngiltere İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "IŞİD, THKP-C, Kateeba El-Kawthar (KaK), Abdallah Azzam Tugayları, Halkçı Özgür Filistin Cephesi (PFLP-GC) bugün terör örgütleri listesine eklendi" denildi.

 İçişleri Bakanlığının Güvenlik ve Göçten Sorumlu Bakan Yardımcısı James Brokenshire, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Suriye'deki tüm terör aktivitelerini kınadıklarını belirterek "Bugün Suriye ile bağlantıları olan beş grubu listeye ekledik. Suriye'de faaliyette olan dört diğer grup da halihazırda bu listede bulunuyor. Bu grupların üyesi olmak ya da desteklemek ceza gerektiren bir suçtur. Terör aktivitelerine nerede olursa olsun, kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir" dedi. Bakanlık, Suriye ile bağlantılı olan El Nusra, Hizbullah'ın askeri kanadı, PKK ve Ensar El-İslam'ın İngiltere'nin terör örgütleri listesinde bulunduğunu anımsattı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler