YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD: ‘Brüksel tadımlıktı’
Belçika’daki saldırıları videoyla üstlenen terör örgütü IŞİD, “Avrupa Paris saldırılarından ders almadı, bu yüzden Brüksel’i düzenledik. Dahası gelecek” dedi.
IŞİD: ‘Brüksel tadımlıktı’
28 Mart 2016 / 08:03 Güncelleme: 28 Mart 2016 / 08:54

IŞİD, önceki gün yayınladığı yeni bir videoyla Brüksel saldırılarını üstlendi. Videoda Belçika kökenli bir terörist, Brüksel saldırılarının ‘tadımlık’ olduğunu, IŞİD’e yönelik operasyonların sürmesi halinde daha büyük saldırıların gerçekleşeceğini söylüyor.

Videonun ikinci bölümündeyse Hollandalı IŞİD üyesi Hicham Chaib, başta Belçika olmak üzere, IŞİD’e yönelik operasyonlara destek veren tüm Avrupa ülkelerini uyarıyor. Hakkında tutuklama kararı bulunan Chaib, “Avrupa Paris saldırılarından ders almadı, bu yüzden Brüksel’i düzenledik. Dahası gelecek” diye konuşuyor.

Avrupa 8 ismin peşinde

Alman Die Welt gazetesi, Avrupalı güvenlik güçlerinin Brüksel ve Paris saldırılarıyla bağlantılı en az 8 kişinin peşinde olduğunu yazdı. Şüphelilerin birçoğunun Fransa ve Belçika vatandaşı olduğunun altını çizen gazete, söz konusu kişilerin Suriye’de ya da Avrupa’nın herhangi bir kentinde olabileceğini vurguladı.

Şüphelilerin geçtiğimiz yıl polis tarafından öldürülen Paris saldırılarının planlayıcı Abdelhamid Abaaoud ile de saldırı öncesi temas halinde oldukları belirtildi. Almanya Federal Emniyet Dairesi’nin (BKA) de söz konusu şüphelilerin bulunması için insan avı başlattığı ifade edildi. 

 // Ömer
AIPAC ve siyonist yahudi dünya medyası kışkırtıcı propaganda için uygun zemin oluşturma gayretinde. Bilişim şu an kimin kontrolünde? Sosyal medyada Hamas'ı sansürleyenler nedense propaganda için herşeyi kendi teröristinin hizmetine sunmakta....
28 Mart 2016 10:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler