YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD anket yaptı: Eyfel Kulesini hangi ülkenin bayrağının rengine boyayalım?
Brüksel saldırısından sonra Fransa’daki Eyfel Kulesi’nin Belçika bayrağının renklerinde ışıklandırılması sonrası sosyal medyadaki bir IŞİD hesabı anket başlattı: Eyfel Kulesini şimdi hangi ülkenin bayrağının rengine boyayalım?
IŞİD anket yaptı: Eyfel Kulesini hangi ülkenin bayrağının rengine boyayalım?
25 Mart 2016 / 10:48 Güncelleme: 25 Mart 2016 / 10:54

Fransa'nın başkenti Paris'in en önemli sembollerinden Eyfel Kulesi, Brüksel kentindeki terör saldırıları sonrası Belçika bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

Paris Belediyesinin aldığı kararla, saldırılarla sarsılan Brüksel'e destek olmak için kule, Belçika bayrağının renkleri kırmızı, sarı ve siyah renkli ışıklarla donatıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada Eyfel Kulesi'nin cuma gününe kadar (bugün) Belçika bayrağının renkleriyle aydınlatılacağı belirtildi.

IŞİD ANKET YAPTI: HANGİ RENKLERİ İSTERSİNİZ?

Belçika saldırısını düzenleyen IŞİD, Paris belediyesinin bu jesti üzerine sosyal medyada ürperten bir kampanya başlattı. IŞİD’in en etkin sosyal medya hesaplarından biri, takipçileri arasında bir anket düzenleyerek ‘Eyfel Kulesini şimdi hangi ülkenin bayrağının rengine boyayalım?’ diye sordu.

Takipçilerine bundan sonraki saldırı noktasının neresi olmasını istediğini soran terörist hesaba çok sayıda cevap geldi. Teröristlerin saldırı düzenlenmesini istediği yerlerin başında İngiltere’nin başkenti Londra yer aldı. Londra’yı New York ve Roma izledi.

 

HABERİYAKALA

 // Ahmet
eyfel de israil bayrağını görmek isterdim...müslüman düşmanları yahudi oğuları....
25 Mart 2016 20:47
İsrail Bayrağı.
 // ercan ilhan
Siyonist İsrail bayrağı çok yakışır....
25 Mart 2016 Cuma 11:41
Şah-Mat...
 // ercan ilhan
İsrail ve Rusya, İran...Ama,Sivil değil askeri hedeflerine...Hadi müslüman katili İşid,Filistin katilleri siyonist askerlerini ve Müslüman Katili acem pers ve Moskof askerlerini havaya uçurda görelim...Bunu birkere değil sürekli ve onların ülkelerinde yap.Hadi müslüman katili kafir örgüt görelim seni...İşid'elim eylemlerini!......
25 Mart 2016 Cuma 11:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler