YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irkçı uygulama haftaya başlıyor
Irkçı uygulama haftaya başlıyor
07 Mart 2013 12:35
İsrail, Filistinli işçilere yönelik, ''sadece Filistinli işçileri taşıyacak ayrı otobüs'' uygulamasını haftaya başlatacak.

Filistin'in Kalkilya şehrinden, İsrail'in Eyal sınır kapısını geçerek İsrail'e çalışmaya giden Filistinli işçiler, önceden olduğu gibi yine İsrail askerlerinin kontrol noktasını geçtikten sonra, sınır kapısı önünde bekleyen otobüslere toplu halde binerek Tel Aviv ve daha kuzeydeki İsrail şehirlerine çalışmaya gittiler.

Sınır kapısında görevli bir asker, ''Uygulama henüz başlamadı ama haftaya başlayabilir. Yeni uygulama ile sınır kapısından önce Filistinli işçiler otobüslere binecekler. Bir ayrımcılık söz konusu değil. Bu şekilde işçilerin daha hızlı, daha ucuz bir şekilde İsrail'e seyahat etmeleri sağlanacak'' dedi.

Sınır kapısını geçip Tel Aviv'e giden Filistinli işçiler ise yeni uygulamanın amacının, akşam geri dönüşte Batı Şeria'ya geldikten sonra yaşadıkları ayrımcılığı örtmek olduğunu savundu.

Muhammed Selami isimli işçi, ''Bizler Batı Şeria'ya girdikten sonra Yahudi yerleşimcilerle aynı otobüste ve Yahudi yerleşimcilerin yaşadığı Ariel yerleşim yeri yönünde oturuyorsak otobüsten indirilerek yürütülüyoruz, onlarla aynı otobüste gitmemize izin vermiyorlar'' diye konuştu.
 

 

AA

13:21
 // Kenan Akkuş
İslam ülkeleri Amerikaya, Amerika, İsraile çalıştığı müddetçe, bu zulüm çarkı dönmeye devam edecektir. Amerikanın İsrailden sonra en yakın müttefikleri, İran, Suudi Arabistan ve Türkiyedir....
07 Mart 2013 13:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler