YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İranlı tuğgeneral Suriye'de öldürüldü
İranlı tuğgeneral Suriye'de öldürüldü
09 Mayıs 2016 16:13
İran Devrim Muhafızları Komutanlığına mensup Tuğgeneral Durbin'in de aralarında bulunduğu 14 askerin, Suriye'nin Hantuman bölgesinde öldürüldüğü bildirildi.

İran Devrim Muhafızları Komutanlığına mensup Tuğgeneral Cevad Durbin'in Suriye'nin Hantuman bölgesinde öldürüldüğü bildirildi.

İran'ın ulusal ve yerel medyasına yansıyan bilgilere göre, Suriye'nin Halep kentine bağlı Hantuman bölgesinde cuma günü yaşanan çatışmalarda Tuğgeneral Durbin'in de aralarında olduğu 14 asker hayatını kaybetti.

Haberlerde, Albay Rahim Kabili, Binbaşı Muhammed Balbasi'nin de Hantuman bölgesinde hayatını kaybedenler arasında oldukları bilgisi yer aldı.

Suriye'nin kuzeyinde Halep kentine bağlı Hantuman bölgesinde cuma günü Devrim Muhafızları birlikleri ile Fetih Ordusu arasında çatışma çıkmıştı. Olayın ardından Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, 13 askerin öldüğü 21 askerin ise yaralandığı bilgisi verilmişti. 

İran'daki bazı haber siteleri ise çatışma sonrasında hayatını kaybeden askerlerin sayısının 20 ila 50 arasında olduğunu iddia etmişti.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler