YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İranlı komutan Suriye'de öldürüldü
Devrim Muhafızları bünyesinde Suriye'ye gönderilen Afgan milislerin oluşturduğu Fatimiyyun Tugayları'nın üst düzey komutanlarından Ferdayi'nin, Halep kentindeki çatışmalarda öldürüldüğü bildirildi.
İranlı komutan Suriye'de öldürüldü
11 Aralık 2015 / 20:41 Güncelleme: 11 Aralık 2015 / 20:51

Devrim Muhafızları bünyesinde Suriye'ye gönderilen Afgan milislerin oluşturduğu Fatimiyyun Tugayları'nın üst düzey komutanlarından Hüseyin Ferdayi'nin, Suriye’nin Halep kentindeki çatışmalarda öldürüldüğü bildirildi.

Yarı resmi Tasnim haber ajansına göre, Afgan asıllı komutan Ferdayi, dün öğleden sonra Halep’teki çatışmada hayatını kaybetti.

11-059.jpg

Haberde, Ferdayi'nin, Fatimiyyun Tugayları'nın kurucu komutanlarından olduğu belirtildi.

Suriye rejimi saflarında muhaliflere karşı savaşmak için Devrim Muhafızları bünyesinde İran tarafından Suriye'ye gönderilen Afgan milislerin oluşturduğu yaklaşık 4 bin 500 üyeli Fatimiyyun Tugayları'nın Afgan asıllı komutanı Ali Rıza Tevessuli de Mart'ta Dera'daki çatışmalarda hayatını kaybetmişti.

Fatimiyyun Tugayları'nın bir diğer komutanı Rıza Haveri de ekimde Suriye'de öldürülmüştü.

İran'ın resmi ve yarı resmi medyası ile güvenlik bürokrasisine yakın haber kaynaklarına yansıyan bilgilere göre, Fatimiyyun milisleri şu ana kadar Suriye'de 100'den fazla üyesini kaybetti. 


AA

BATIL SAVASCILAR
 // memis
CEHENNEM ZEBANILERI SENI BEKLIYOR
...
12 Aralık 2015 Cumartesi 13:10
 // Kaan
İnşallah...
11 Aralık 2015 22:14
1
 // 1
Allah yolunda munafiklara dersini verenlerden Allah razı olsun......
11 Aralık 2015 22:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler