YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İranlı din adamına idam cezası: Cinlerle iletişim kurdu...
İranlı din adamına idam cezası: Cinlerle iletişim kurdu...
19 Şubat 2015 09:46
İran'ın Kum kentinde, bir din adamının idama mahkum edildiği bildirildi. Sebep ise din adamının cinlerle iletişim kurup kendi çıkarları için kullanması!

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı İSNA'nın haberine göre, İran Yargı Sözcüsü Gulam Hüseyin Muhsini Ejei, Mecit Caferi Tebar (53) isimli din adamının idam cezası aldığı yönünde sosyal paylaşım sitelerinde çıkan haberleri doğruladı.

Kararın Din Adamları Özel Mahkemesi tarafından verildiğini aktaran Ejei, "Söz konusu kişi için verilen karar, ilk karar niteliğindedir ve itiraz hakkı mevcuttur. Karara itiraz edilmesi durumunda mahkeme görüşünü ikinci defa inceleyebilir" bilgisini verdi. Ejei, kararın gerekçesine ilişkin ise bir açıklama yapmadı.

İran basınında yer alan haberlerde ise Caferi Tebar'ın suçunun, "cinlerle iletişim kurmak, cinleri çıkarları için kullanmak ve dinden çıkmak olduğu" iddia edildi. Bu arada Saham News internet sitesi, "İstihareler" sayfası ile ünlenenTebar'ın, onlarca telefon hattı aracılığıyla 24 saat istihare hizmeti verdiğini ve insanların sorularını yanıtladığını yazdı. İnternet sitesi ayrıca Tebar'ın devrimin ilk yıllarında suikaste kurban giden Yezd kentinin ünlü cuma imamı Ayetullah Saduki'nin torunu olduğunu kaydetti. 6 ay önce tutuklanan Tebar'ın, Kaşan kentindeki Lengerud Hapishanesi'nde hücrede kaldığı bilgisi aktarılan haberlerde, Tebar'ın eşi Mina Menakib'in de idam cezası aldığı iddiaları yer alıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler