YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'ın Suriye Komutanı öldürüldü
İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan General Hüseyin Hanezani Suriye'deki çatışmalar sırasında öldürüldü
İran'ın Suriye Komutanı öldürüldü
09 Ekim 2015 / 12:05 Güncelleme: 09 Ekim 2015 / 12:30

İran Devrim Muhafızları Ordusu Suriye Komutanı  Tuğgeneral Hüseyin Hanezani'nin, Suriye'nin Halep kentinde öldürüldüğü açıklandı.

"DÜN AKŞAM ÖLDÜRÜLDÜ"

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı yayın organlarında yapılan açıklamada, "Suriye ordusuna danışmanlık yapan Tuğgeneral Hanezani'nin dün akşam Halep'te öldürüldüğü" belirtildi.

Açıklamada İranlı komutanın  IŞİD tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

SURİYE'DEKİ OPERASYONLARIN BAŞINDAKİ İSİMDİ

Hanezani, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed rejimine destek vermek için İran tarafından Suriye'ye gönderilen Fatimiyyun ve Zeynebiyyun Tugayları ile Lübnan'daki Hizbullah örgütünün Suriye'de yürüttüğü operasyonların başındaki isim olarak biliniyordu.

ÖLDÜRÜLEN İRANLI GENERAL SAYISI 8'E YÜKSELDİ

Hamdani'nin ölümüyle birlikte IŞİD ile mücadelede ölen İranlı general sayısı 8'e yükseldi.

genaral
 // dahya
bu gidişle iranda genaral kalmayacak her halde iran iyi düşünmeli bu işlerden vaz geçmeli sen gitde israil de savaş burda değil ...
10 Ekim 2015 Cumartesi 01:08
bir zalim daha göçtü..
 // atiker
şia sözde bunlar müslüman bölgemeze yaydıkları fitne ve bölüçülük faaliyetleri dökdükleri müslüman kanıyla israili abd yi aratmayacak kadar zalimler artık iran sünni inancına sahip müslümanların gözünde israilden bir farkı kalmadı ölseler ağızlarına su döken bulunmaz bir gün yaptıklarının bedelini ödetirler daha büyük zalimlerle.....
09 Ekim 2015 Cuma 16:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler