YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'ın sesten 3 kat hızlı füzesi
İran'ın sesten 3 kat hızlı füzesi
08 Şubat 2011 08:58
İran, Basra Körfezi adlı sesten 3 kat daha hızlı füzesini denedi.

İran donanması, sesten 3 kat hızlı 'Basra Körfezi' adlı füzenin dün fırlatıldığını ve denemenin başarılı olduğunu duyurdu.

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, düzenlediği basın toplantısında, radarlarda görünmeyen füzenin ileri teknoloji ürünü olduğunu ve hedefi vurmada 'yüksek kesinlik' sağladığını söyledi. Caferi, İran'ın bu füzelerden çok sayıda üretmekte olduğunu belirtti.

İranlı yetkililer, balistik Basra Körfezi füzesinin değişik savaş gemilerini hedef alabildiğini ve isabet oranının yüksek olduğunu kaydediyor. Füzenin gelişmiş bir kılavuz / kilitlenme sistemine sahip olduğu, süpersonik özelliği sayesinde düşmana kaçma fırsatı vermediği iddia ediliyor.

İran ayrıca dün 4 yeni araştırma uydusu ile 1 uydu taşıyıcısının tanıtımını yapmıştı. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın da katıldığı törende Fecr, Zafer, Resed ve Emir Kebir-1 uyduları ile Kavoşger-4 adlı uydu taşıyıcısı sunulmuştu.

Cihan

HAYIRLISI
 // mustafa sungu
cumhuriyet ordusunun basina (acabami?)...
08 Şubat 2011 20:28
kolay olanı büyütmek...
 // ibrahim çelikoğlu
Helyum gazı bilinen füze yakıtıdır.Sıvı oksijen olmazsa olmazlardan.Sıvı patlayıcıyı zamanında,haraket anında,darp ettirmeden ateşlemeye katkı sağlayabilirseniz istediğiniz hızıda yakalarsınız......
08 Şubat 2011 12:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler