YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İran'ın Aposu' için intikam saldırısı
İran'ın Apo'su olarak bilinen Cundullah örgütünün lideri Abdülmelik Rigi'nini idam edilmesine misilleme olarak bir camiye bombalı saldırı düzenlendi.
'İran'ın Aposu' için intikam saldırısı
16 Temmuz 2010 / 13:57 Güncelleme: 16 Temmuz 2010 / 13:58

İran’ın güneydoğusundaki Zahedan kentinde dün gece bir camiye düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayısının 22’ye yükseldiği bildirildi. Olay sonucu 160 kişinin yaralandığı ve ölü sayısının artabileceği belirtiliyor. Yaralılardan çoğunun durumunun ağır olduğu kaydediliyor. 
 
Sistan-Baluchistan eyaleti Valisi Ali Mohammad Azad, devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, Zahedan kentindeki bir cami önünde düzenlenen çift bombalı saldırıda 22 kişinin olay yerinde öldüğünü ifade etti.

Azad, 16 yaralıdan çoğunun durumunun ciddi olduğunu belirtirken, ölü sayısının artabileceğini vurguladı. Azad, saldırıyı üstlenen bir grup olmasına rağmen, olayın sorumlularının bulunması için soruşturmanın devam edeceğini aktardı.

Ölenler arasında İran devrim muhafızlarının da bulunduğu gelen bilgiler arasında.

Öte yandan El Arabiya televizyonu, Sistan-Belucistan eyaletinde faaliyet gösteren Sünni Cundullah örgütünün, Zahedan kentindeki saldırının sorumluluğunu üstlendiğini duyurmuştu. (Vatan)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler