YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan yerli malı atağı
İran'dan yerli malı atağı
29 Nisan 2015 18:15
İran dini lideri Hamaney, ekonomik sorunların çözümünün yerli üretimde olduğunu belirterek, "Çözüm anahtarı Cenevre, Lozan ya da New York’ta değil” dedi.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkedeki ekonomik sorunların çözümü için yerli üretime ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

İran resmi ajansı IRNA’nın haberine göre, Tahran’daki ikametgahında kendisini ziyarete gelen kalabalık bir işçi grubuna hitap eden Hamaney konuşmasında, ülkedeki ekonomik sorunlara değindi.

Hamaney, nükleer müzakerelere işaret ederek, “Ekonomik sorunların çözüm anahtarı Cenevre, Lozan ya da New York’ta değil. Herkes ekonomik sorunların tek çözüm yolu olan yerli üretimin güçlendirilmesi konusunda kendi sorumluluğunu yerine getirmelidir” ifadelerini kullandı.

İran’da yolsuzluk sorunu

Ülkedeki yolsuzluk sorununa da temas eden dini lider Hamaney, “Yetkililer gazete değil ki yolsuzluklar konusunda sürekli konuşsunlar. Hırsız, hırsız diyerek, hırsız yaptığı işten vazgeçmez. Harekete geçerek gerçek manada yolsuzluğun önüne geçilmelidir” diyerek, ülkedeki yolsuzluklar konusunda etkili adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler