YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan Türkiye'ye şifreli tehditler!
İran resmi haber ajansı İrna, İngilizce sitesinde verdiği haberle 31 kişinin öldüğü Suruç eylemini bizzat PKK’nın yaptığını duyurdu.
İran'dan Türkiye'ye şifreli tehditler!
12 Ağustos 2015 / 11:02 Güncelleme: 12 Ağustos 2015 / 13:26

İrna, Ankara-Tahran treninin saldırıya uğradığı 30 Temmuz’da 1 dakika arayla iki haber yayınladı.

Saat 14:33’de verilen ve Van’daki saldırıyı anlatan haberde bölgenin adı Fars hakimiyetini hatırlatacak şekilde Ganch olarak verildi. Saldırıdan çok kısa bir süre sonra verilen haberde Suruç’taki canlı bomba eylemi hatırlatıldı ve Suruç saldırısının Kürt yanlısı eylemciler tarafından yapıldığı belirtildi.

Aynı haberde Türkiye’nin PKK’yı bombalamasının DAEŞ’e yarayacağı iddia edildi.

İran haber ajansının bir dakika sonra saat 14:34’de verdiği haberde ise Türkiye’nin ABD ile işbirliğine başlamasının Kürt eylemcilerle yapılan Dolmabahçe görüşmelerine son vereceği, Türkiye devleti ile Kürtler arasında savaş başlayacağı, Türkiye’nin Libya’ya döneceği, bu durumda Türkiye’nin tüm altyapısının hedef alınacağı tehditkar biçimde ifade edildi.

 

AKŞAM

 // Er han
Onlara dastluk tavsiye ediyorum...
16 Ağustos 2015 17:42
 // Er han
Farslar hic deyismedi.islamla alakalari yok....
16 Ağustos 2015 17:41
 // umut turk.
Dünyada en çok yahudinin yaşadığı zannedesrm ikinci ülke iran. Zannetmeyin iran İsrail karşı, iran ıslama karşı. Söylemleri ve yaptıkları da bunu kanıtlıyor. İran gibi kökleşmiş. Hadsiz bir ülke anca konuşur bu zamana kadar ne icraatını var pislik herifler, elinizden geleni ardiniza koymayin....
12 Ağustos 2015 14:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler