YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan küstah açıklama: Türkiye Derhal...
İran'dan küstah açıklama: Türkiye Derhal...
31 Ağustos 2016 15:02
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün internet üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Suriye yaptığı Fırat Kalkanı operasyonundan kaygı duyduğunu belirterek operasyonların bitirilmesini talep etti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, "Tüm ülkelerin Suriye'nin toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarına saygı göstermesi gerektiğini" vurguladı.

Kasımi, "Türkiye'nin Suriye topraklarında varlığını sürdürmesi, bölgedeki durumu daha da karmaşık hale getirecektir. Çatışma alanının Suriye'nin kuzeyine genişlemesi, daha fazla masum insan ve sivilin ölmesine neden olacaktır" ifadelerini kullandı.

Merkezi yönetimle koordine vurgusu

İranlı Sözcü, "Terörizmle mücadele, bölgenin istikrar ve güvenliğinin sağlanması, bölgedeki barışçıl ülkelerin dış siyasetteki değişmeyen temel kurallarından biridir. Ancak bu konu, merkezi yönetimle koordine olmadan başka bir ülkenin toprak bütünlüğü ihlal edip askeri operasyon yapmasına gerekçe oluşturamaz" dedi.

Açıklamada, "Terörizmle mücadele sürecinde, meşru iktidarın siyasi egemenliğine gölge düşürecek yöntemlerin kullanılması kabul edilebilir değildir" ifadelerine yer verildi.

AYIPETTİN
 // CEM
Emrin olur...
31 Ağustos 2016 Çarşamba 16:18
müslüman dimi bunlar!!!
 // KASTAMONULU
HİÇ BİR BABA YİGİTTE ÇIKIP DEMİYORKİ İRAN İSLAM CUMHURİYETİNİN İSLAM LA DİN LE DİYANETLE ALAKASI YOK BUNLAR 5.MEZHEP SAPIK FIRKA DİYEMİYOR,BEN DESEM NE OLACAK BENİM DEDİGİMİ HERKES BİLİYORDA DİLE GETİRMİYOR....
31 Ağustos 2016 Çarşamba 16:13
istek
 // dede
Ne hikmetse tüm kafirler bunu istiyor......
31 Ağustos 2016 Çarşamba 16:06
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler