YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan Karayılan açıklaması
İran Dışişleri Bakanı Salihi, PKK'nın 2 numarası Murat Karayılan'ın İranlılar tarafından hiçbir zaman yakalanmadığını açıkladı...
İran'dan Karayılan açıklaması
21 Ekim 2011 / 12:11 Güncelleme: 21 Ekim 2011 / 13:38

İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, İran'ın, terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ı yakaladığı iddialarını yalanlayarak, "Yakalasak niye serbest bırakalım ki? Türkiye'ye verirdik" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, resmi davetlisi olarak Ankara'da bulunan İran Dışişleri Bakanı Salihi ile biraraya geldi. İki Dışişleri Bakanı, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, PKK ve PJAK'a karşı ortak mücadele kararlılığının en güçlü şekilde devam edeceğini belirterek, "Bundan sonra da ortak bir eylem planı içinde bu terör tehdidi tümüyle tasfiye edilene kadar birlikte çalışacağız" diye konuştu.

İran Dışişleri Bakanı Salihi ise, terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan'ın İran tarafından yakalandığı ve ardından serbest bırakıldığı iddialarının hatırlatılması üzerine, İran'ın Karayılan'ı yakalamasının sözkonusu olmadığını vurguladı. Salihi, "Yakalansa niye serbest bırakalım ki. Dostumuz Türkiye'ye verirdik" dedi. (İHA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler