YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan İsrail'e ağır tehdit
İran'dan İsrail'e ağır tehdit
02 Temmuz 2011 16:22
İran: İsrail, aleyhimize hata yaparsa, Tel Aviv'i viran ederiz.

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Üyesi Muhammed Keremirad, ''İsrail'in İran'a karşı hata yapması halinde Tel Aviv'i viran edeceklerini'' söyledi.

Keremirad, Devrim Muhafızları'nın füze tatbikatına ilişkin Fars Haber Ajansına yaptığı açıklamada, ''füze güçlerinin savunma amaçlı olduğunu, saldırıya uğranılması halinde stratejinin doğal olarak değişeceğini'' ifade etti.

Muhammed Keremirad, ''Modern savaş araç gereçlerinden savunma amaçlı ve caydırıcılık olarak istifade ediyoruz'' ve ''Herhangi bir ülke tarafından saldırıya uğrarsak, bu sefer taktik ve yöntemimiz saldırı şeklinde olacak'' dedi.

İran'ın bölgedeki en büyük füze güçlerinden biri olarak kabul edildiğini kaydeden Keremirad, ''füze tatbikatında bölge ülkelerine 'dostluk ve barış' mesajı verildiğini'' belirtti.

Keremirad, tatbikatla ''askeri üslerini, ABD'nin kullanımına veren bazı ülkelere de mesaj verildiğini'' ifade etti.

''ABD ve İsrail'in, İran'a karşı gerektiğinde kullanılmak üzere askeri saldırıyı bir seçenek olarak masada tuttuğu'' açıklamalarını değerlendiren Keremirad, ''İran, bunu da hesaba katmış ve büyük tedbirler almış'' diye konuştu.

''İsrail, aleyhimizde bir hata yaparsa, Tel Aviv'i viran ederiz'' ifadesini kullanan Keremirad, ''saldırının ilk dakikalarında İsrail'in iki ila üç milyon mülteciyle karşı karşıya kalacağı'' görüşünü dile getirdi.

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Üyesi Keremirad, ''İran'a karşı bir harekete girişilecek bölgedeki her askeri üssün, düşman olarak görüleceğini ve oranın hedef alınacağını'' söyledi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler