YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan İslam ülkelerine askeri birlik önerisi
İran, İslam ülkeleri arasında bir askeri birlik kurulması önerisinde bulundu.
İran'dan İslam ülkelerine askeri birlik önerisi
26 Ocak 2013 / 23:31 Güncelleme: 26 Ocak 2013 / 23:34Fars Haber Ajansı'nın haberine göre, Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, dünya genelindeki Müslümanların karşılaşabileceği sorunlarda harekete geçmesi için İslam ülkeleri tarafından bir askeri birlik kurulmasını teklif ettiklerini söyledi.

Vahidi, kurulmasını önerdikleri askeri paktın, tüm İslam ülkelerinin koordinasyonuyla görev alacağı sorunların başında Filistin meselesi geldiğini bildirdi.

"İslam ülkeleri, dünyada üçüncü derece güç olarak telakki edilmemeli" diyen Vahidi, "İslam ülkeleri, dünyadaki güç dengelerinin birincisi olmalı" ifadesini kullandı.

Vahidi," İslam ülkeleri, imkan, potansiyel ve sahip olduğu değerleri kullanarak öyle bir noktaya gelmeli ki saldırgan güçler, İslam topraklarına saldırıyı akıllarından bile geçirmemeli" diye konuştu.

İran Savunma Bakanı, sahip oldukları askeri güç ve yeteneklerin tamamının, bir bütün olarak gördükleri tüm İslam dünyasına ait olduğunu sözlerine ekledi.

AA

Önce kendisi müslüman olsun
 // Muhammed Çağrı
Sanki İran müslüman bir ülkeymiş gibi yorum yapmışsınız.Sahabelere her namaz lanet okuyan şiiler islam ordusu kursa ne olur.İsraile hizmet eder anca bunların orduları.Filistin de olduğu gibi....
28 Ocak 2013 19:03
13:34
 // Kenan Akkuş
Korkarım İran savunma bakanının sonuda, Turgut Özal, Necmettin Erbakan gibi olacak. Bu birlikten bahsedenlerin hepsi ipe çekilmiştir....
27 Ocak 2013 13:34
00:14
 // Srht brn
Gerçekten güzel bir fikir Allah(c.c.) yardım etsin inşallah....
27 Ocak 2013 00:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler