YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'dan garip Türkiye uyarısı
İran'dan garip Türkiye uyarısı
10 Şubat 2016 15:29
İran'ın önde gelen medya kuruluşları, Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını iddia ederek ülke vatandaşlarından başta Nevruz tatili olmak üzere seyahat için Türkiye'ye gitmeme çağrısında bulunarak algı operasyonuna başladı.

İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, İranlı turistlerin tatil için Türkiye'ye büyük ilgi göstermesini eleştirerek, Rusya ve Almanya vatandaşlarının Türkiye'ye seyahat etmemesi ile zor günler geçiren Türkiye'nin "saf" İran vatandaşlarına yöneldiğini ileri sürdü.

İran vatandaşlarının ülkedeki 2 haftalık Nevruz bayramı tatil süresini Türkiye'de geçirmeleri için seyahat ajanslarının ülkede geniş kapsamda reklamlar yapmasını eleştiren Fars, "Türkiye'de güvenlik ve terör tehdidi olmasına rağmen İranlılar hala bu ülkeye gitmek için adeta çırpınıyor " diyerek eleştiride bulundu.

"DAEŞ TURİSTİK BÖLGELERİ HEDEF ALDI"

DAEŞ'in Türkiye'nin turistik bölgelerinde saldırı girişiminde bulunacağı yönelik tehditler yaptığını öne süren İran ajansı, örgütün Antalya ve Kemer'de binlerce turisti hedef alabileceğini iddia etti.

Ajans, ülkedeki bazı milletvekillerinin görüşlerini de yansıttı. Meclis Ulusal Güvenlik Komisyonu üyesi Bakır Hüseyni, Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını ve "ahlaki açıdan aileler için uygun bir destinasyon olmadığını" iddia ederek halkın Türkiye'ye seyahat etmesini eleştirdi.

400 MİLYON DOLAR PARA ÇIKIŞI

Aynı komisyonda görevli milletvekili Muhammed Hasan Asferi, Nevruz tatili süresince yurt dışına seyahat kapsamında ülkeden 400 milyon dolar paranın çıkmasını eleştirdi.

İRANLI TURİSTLERİ TAŞIYAN OTOBÜSLER HEDEF ALINDI

Meclis Kültür Komisyon üyesi milletvekili Fatma Alya, "Türkiye, vatandaşlarımız için güvenli ülke değil. Daha önce bu ülkeye seyahat eden turistler terör saldırılarına maruz kaldı, bir kaç kez de İranlı turistleri taşıyan otobüsler hedef alındı" diye konuştu. İran'ın bir diğer yarı resmi haber ajansı Tasnim de vatandaşlardan Türkiye'ye seyahat etmemelerini istedi.

Ajans, "Türkiye, turistler için güvenli ülke değil. Ankara, protestoları bastırmak için sokak ve caddeler güvenlik güçlerini konuşlandırmıştır. Nasıl ki Almanlar Türkiye'ye gitmiyorsa İranlılar da gitmesin" diye yazdı.

iranmı, turistmi
 // murtaza
iran, ilk önce temizlenmeyi öğrensin...
10 Şubat 2016 21:53
Senddemi brütüs
 // Muammer
Seningibi ismi islam olan ülke olmazolsun,sen kime hizmet ediyorsun senin ülkende çokmu güvenlik var kendinimi kandırıyorsunuz hahamlar...
10 Şubat 2016 Çarşamba 16:28
iran kimin dostu ve neden ?
 // burhan dolap
İran korkusundan yanina güçlü sandıgı rusyayı alıp Türkiyeye karşı oldu , eyy iran dikkat et bence ilacını düne kadar kim veriyordu ?...
10 Şubat 2016 16:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler