YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'da maskeler birer birer düşüyor
Şii din adamı Hüccetul İslam Muhammed, Papa ve Vatikan’a göre, Hristiyanların bölgedeki varlığını koruyan tek ülke İran’dır açıklamasında bulundu.
İran'da maskeler birer birer düşüyor
31 Ocak 2016 / 23:50 Güncelleme: 01 Şubat 2016 / 12:03

İran’ın eski Vatikan büyükelçisi aynı zamanda Şii bir din adamı olan Hüccetul İslam Muhammed Mescitcamii “Hristiyanların açısından onları savunabilecek tek güç İran’dır” dedi.

İranlı yetkili, Hıristiyanların özellikle Katoliklerin Ortadoğu’ya Hıristiyanlığın başlangıç noktası olduğu için çok farklı baktıklarını ve Hristiyanlığın Ortadoğu’da varlığını sürdürmesine çök önem verdiklerini hatırlatarak “Onlar İran’a bölgede Hristiyanlığı bitirmek isteyenlerin karşısında duracak tek güç olarak biliyorlar, Gerçek de budur” dedi.

Vatikan ve Papaların çok eskiden, Safeviler döneminden ve özellikle Şah Abbas zamanından beri İran’la ilişki içerisinde olduklarını yazan İranlı Şii yetkili, bu ilişkinin kültürel boyutlarına da değindi.

Hüccetul İslam, “Mescit Camii” İranlı gazete “Haber Online”da yazdığı makalesinde Arap baharından sonra Ortadoğu’nun açık bir şekilde “Arabistan yönetimindeki Sünni blok” ve “İran yönetimindeki Sünni dışı gruplara” ayrıldığını ve Sünni olmayan bütün varlıkların İran’ın koruması altında olduğunu vurguladı.

ISLAH HABER

Dedelerinin inancı
 // Ali
3000 yıl Zerdüşt inancına beşiklik yapmış bir ülke, fethedilince pat diye müslüman mı olacaktı? Her ne kadar "oldum" dese de illaki bir damarı öbür tarafa çekecek ve çekiyor da. ...
01 Şubat 2016 Pazartesi 09:01
 // kutsi balkanlı.
İran ambargo döneminde kimin ekmek verdiğini unutmasın yemek yediği tabağa pislemesin...
01 Şubat 2016 08:35
 // Kenan e
Şaka gibi ya...
31 Ocak 2016 23:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler