YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'da Haçlı açılımına 'Muhafazakar direnç'
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nın Avrupa ziyaretinin ardından İran'da yeni bir tartışma alevlenmeye başaldı.
İran'da Haçlı açılımına 'Muhafazakar direnç'
01 Şubat 2016 / 13:09 Güncelleme: 01 Şubat 2016 / 13:14

Ruhani’nın İtalya ve Fransa’ya yapmış olduğu ziyaretler sırasında büyük ticari anlaşmalara imza atılması Batı ile ilişkilerin mahiyeti konusunda  Muhafazakarların tepkisine neden oldu.

İran Besiç güçleri komutanı General Muhammed Rıza Nahdi, imzalanan anlaşmaların İranlılar için iş üretmeyeceğini, anlaşmaların direniş ekonomisi politikasına saplanan bir hançer olduğunu söyledi.

Fransa’nın İran’a karşı Devrimden bu yana izlediği politikacı eleştiren Nahdi, Ruhani hükümetini petrol paralarını Fransa’ya vermek ve bu ülkeyi Fransa için bir pazara dönüştürmeye çalışmakla suçladı.

İran Cumhurbaşkanı, İtalya ve Fransa’ya yapmış olduğu resmi ziyarette, toplam 34 işbirliği anlaşması imzalamıştı. En fazla dikkat çeken anlaşmalar, Airbus, Peugeot ve Total ile yapılan anlaşmalar olmuştu.

İRAN SANDIĞA GİDİYOR

İran halkı bir aydan az bir süre içerinde sandık başına gidecek. Ruhani ise nükleer anlaşmayı tamamlayarak, yaptırımları kaldırmak ve en son Avrupa’da imzalanan anlaşmalarla halka “sözlerimi birer birer yerine getiriyorum” mesajları veriyor.

Hükümeti kaybeden muhafazakâr kanat ise önümüzdeki seçimlerde meclisi daha önemlisi, Dini Lideri seçmekle görevli olan Uzmanlar meclisini kaybetmekten endişeli. O nedenle her fırsattan Ruhani hükümetini eleştirmekten geri kalmıyor.

 

DÜNYA BÜLTENİ

isminde İslam olsada gerçekte???!!!
 // Muhafız
Aslında İran'ı İslam devleti diye nitelendiren geri zekalılara sormak lazım;Suriye'de 500 bin insanı çoluk çocuk, kadın demeden acımasızca katleden Esad rejimine doğrudan destek veren İran'ı nasıl İslam'la bağdaştırabilirsiniz???!!!Mescid-i Aksa'da Kur'an'ı Kerim'ler yakılırken siyonist Israil devletiyle iş tutan kim?,onun için kesinlikle aslında isminde İslam olan ama gerçekte yakından uzaktan İslamla ilakası olmayan bir devlettir;İran...!!!...
01 Şubat 2016 Pazartesi 18:39
 // Mehmet
Sadece adı islam cumhuriyeti onlardan hiç bi farkları yok...
01 Şubat 2016 15:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler