YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran'a yönelik yaptırımlara devam edeceğiz
İran'a yönelik yaptırımlara devam edeceğiz
24 Kasım 2013 20:04
İngiltere Başbakanı Cameron, uluslararası toplumun kaygılarını giderecek kapsamlı bir anlaşma sağlanması için İran'a yönelik yaptırımlara devam edeceklerini bildirdi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, uluslararası toplumun kaygılarını giderecek kapsamlı bir anlaşma sağlanması için İran'a yönelik yaptırımlara devam edeceklerini bildirdi.

Cameron, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Artık İran'ı nükleer silaha sahip olmaktan gittikçe uzaklaştıran bir uluslararası anlaşmamız var. Bu, kapsamlı bir şekilde uygulanması gereken önemli bir ilk adımdır. Uluslararası toplumun kaygılarını giderecek kapsamlı bir anlaşmanın sağlanması için güçlü bir şekilde yaptırımlar uygulamaya devam edeceğiz.

İran'la varılan anlaşma, ısrarcı diplomasi ile sert yaptırımların ulusal çıkarımızı geliştirmemizi nasıl sağladığını göstermiştir."

Cenevre'de İran'la yapılan müzakerelere katılan İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague de varılan anlaşmanın sadece Ortadoğu ve İran halkı için değil, tüm dünya için iyi olduğunu belirtmişti.

İran ile BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya (5+1) arasındaki, İran’ın nükleer programına ilişkin müzakerelerde dün gece anlaşmaya varılmıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler