YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran Yemen'e Umman üzerinden yardım gönderdi
İran Yemen'e Umman üzerinden yardım gönderdi
04 Mayıs 2015 00:35
Suudi Arabistan tarafından İran uçağının Yemen hava sahasına girişine izin verilmemesi üzerine Umman aracılığıyla gerekli temel malzemelerin Yemen'e gönderildiği bildirildi.

İran Kızılayı Başkanı Ali Asgar Ahmedi, Suudi Arabistan'ın, İran Kızılayı'na ait bir uçağın Yemen'e inişine izin vermemesi üzerine, yardım malzemelerini Umman aracılığıyla ulaştırdıklarını açıkladı.

İran devlet televizyonun haberine göre, Ahmedi, Suudi Arabistan tarafından Yemen hava sahasına girişine izin verilmemesi üzerine Umman aracılığıyla gerekli temel malzemeleri Yemen'e gönderdiklerini bildirdi.

Ahmedi,  İran Kızılayı'nın insani yardım malzemelerini Yemen'e ulaştırmak için Umman Sultanlığı'ndaki bir hayır kurumuyla anlaştıklarını, 3 partiden oluşan gıda, ilaç ve tıbbi malzemelerin karayoluyla gönderildiğini ve çok yakında Yemen'e ulaşacağını kaydetti.

Suudi Arabistan savaş uçakları, 28 Nisan'da da İran Kızılayı'na ait bir uçak Sana Uluslararası Havalimanı'na inmek üzereyken havalimanını vurmuştu. Bombardıman dolayısıyla havalananına inemeyen İran uçağı geri dönmek zorunda kalmıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler