YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İran ve Hizbullah Husileri eğitti'
'İran ve Hizbullah Husileri eğitti'
08 Nisan 2015 09:29
Suudi Arabistan öncülüğündeki operasyonun sözcüsü Tuğgeneral Asiri, İran ve Hizbullah'ın, Yemen'deki devlet yapısını çökertmek üzere Husilere eğitim verdiğini öne sürdü.

Suudi Arabistan öncülüğündeki "Kararlılık Fırtınası" operasyonu sözcüsü Tuğgeneral Ahmed Asiri, başkent Riyad'da düzenlediği basın toplantısında, "Tarihte daha önce milis grupların uçaklara ve Scud füzelerine sahip olduğu görülmemiştir. İran ve Hizbullah, Yemen'deki devlet yapısını çökertmek ve halkına zarar vermek için Husilere eğitim verdi" diye konuştu.

Husilerin herhangi bir örgütlenmesinin olmadığını, kendi içlerinde "kaos" yaşadıklarını savunan Asiri, "Husilere ait 12 cephanelik hedef alındı. Operasyon hala havadan devam etmektedir" dedi.

Yemen'de, Husilerin başkent Sana'nın yanı sıra bazı kentleri ele geçirmesi üzerine Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Aden'i geçici merkez ilan etmiş ve bazı ülkeler, diplomatik temsilciliklerinin faaliyetlerini burada sürdüreceğini açıklamıştı. Bu gelişmelerden sonra Husiler Aden'e doğru harekete geçip, kentteki bazı stratejik noktaların denetimini ele geçirmiş, bunun üzerine Hadi yönetiminin Arap Birliği ve uluslararası topluma, acil askeri müdahale çağrısı yapmasıyla Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adıyla hava harekatına başlamıştı.

 

AA

Etiketler: , ,
10:44
 // 67
Ortadogunun israilden sonra en tehlikeli devleti iran kendi ayagina kursunu sikti cunku abd ile gizli ittifakla dunyayi aldatti selam...
08 Nisan 2015 10:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler