YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran lideri Türkiye'ye geliyor
İran lideri Türkiye'ye geliyor
07 Haziran 2010 13:54
Ahmedinejad, Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK/CICA) Üçüncü Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesine katılmak üzere Türkiye'ye hareket etti.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gitti.

Ahmedinejad, İstanbul'daki temasları kapsamında Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK/CICA) Üçüncü Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesine katılacak.

Ahmedinejad'ın günübirlik olarak öngörülen ziyaretinde Türkiye-İran ilişkilerinin daha da geliştirilmesi için yapılacaklar konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceği belirtildi.

Görüşmelerde ayrıca İran'ın nükleer enerji faaliyetleri, İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere saldırısı başta olmak üzere Orta Doğu sorunu ve uluslararası diğer konuların ele alınması bekleniyor.

Ahmedinejad, Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez 14-15 Ağustos 2008'de çalışma ziyareti kapsamında Türkiye'de temaslarda bulunmuştu.

Ahmedinejad, İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 25. Toplantısına katılmak üzere 8 Kasım 2009'da ikinci kez Türkiye'yi ziyaret etmişti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler