YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İran en büyük tehdit"
Amerikalı üst düzey askeri yetkili, İran'ın El Kaide terör örgütünden daha büyük tehdit oluşturduğunu açıkladı.
"İran en büyük tehdit"
04 Kasım 2011 / 18:06 Güncelleme: 04 Kasım 2011 / 18:11

ABD'li üst düzey bir askeri yetkili, İran'ın Ortadoğu'da ABD için en büyük tehdit olduğunu açıkladı.

Adının açıklanmasını istemeyen askeri yetkili, İran'ın El Kaide terör örgütünden bile daha büyük bir tehdit olduğunu ifade ederek, ''El Kaide'nin gücü azaldı ancak yok olmadı. ABD ve müttefikleri için en büyük tehdit şu anda İran'dır''dedi.

Washington'da katıldığı forumda konuşan yetkili, İran'ın bir çatışmayı kışkırtmak istemediğine inandığını, bununla birlikte İran'ın nükleer silah yapıp yapmamaya karar vermediğini söyledi.

Batılı diplomatlar, önümüzdeki hafta Birleşmiş Milletler'in gözlemcisi olan Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın İran'ın nükleer araştırmalarının kanıtlarını içeren bir rapor açıklamasının beklendiğini kaydettiler.

AA

İran bahane
 // ahmet can
İran bahane hedef ÇİN.Arap baharı,el kaide,Irak,Afganistan hepsi ÇİN'e karşı yapılıyor.Diktatörler kolayca ÇİN den yana geçebilirdi.Şimdi İran'a saldırılacak,en uygun dönem 2012 baharı.Bahar kelimesi ilginç değil mi?Ve Türkiye!Bu savaş öncekilere benzemez,1. yıl taraflar belli,2.yıl kimin kime vurduğu belli değil,3.yıl ayakta kalan tek devlet Türkiye olacak.Neden mi?Çünkü bu savaş kesinlikle ARMAGEDON'dur....
04 Kasım 2011 18:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler