YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran boyun eğmeyecek!
İran boyun eğmeyecek!
06 Haziran 2013 09:25
İran Heyet Başkanı ve Büyükelçi Ali Asker Sultaniye, İran’ın “hiçbir baskıya, yaptırıma ve saldırı tehdidine boyun eğmeyeceğini” söyleyerek nükleer programını devam ettireceğini belirtti.

İran Heyet Başkanı ve Büyükelçi Sultaniye, Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Yönetim Kurulu olağan toplantısının ikinci gününde basına açıklamalarda bulundu.

İran’daki Erak nükleer tesislerinin tıbbi ve tarımsal kullanım için izotoplar üreteceğini belirten Sultaniye, tesislerde nükleer silah üretileceğine yönelik iddiaları reddederek, UAEK’nın sürekli olarak burada denetimlerde bulunduğu bilgisini verdi. Ali Asker Sultaniye, bu tarz iddiaların yalnızca siyasi gerilim oluşturduğunu dile getirdi.

Tahran yönetiminin nükleer programını sürdüreceğini ifade eden İran Heyet Başkanı ve Büyükelçi Ali Asker Sultaniye, İsrail’in, diplomasi ve yaptırımların İran’ın nükleer programını engellemede başarısız olması durumunda nükleer tesislerini bombalayacağına yönelik açıklamalarına atıfta bulunarak, “Hiçbir baskıya, yaptırıma ve saldırı tehdidine boyun eğmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler