YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İran Arabistan' tehdit etti Türkiye'yi suçladı
İran Arabistan' tehdit etti Türkiye'yi suçladı
13 Mayıs 2015 02:48
İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı, Yemen'e gönderilen yardım gemileri ile ilgili çok sert açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, Yemen'e gönderilen yardım gemilerinin engellenmesi durumunda bölgede kontrolü zor bir yangının çıkacağı uyarısında bulundu.

"Soğuk kanlılığımızın bir sınırı var"

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, İran'ın Yemen'e gönderdiği yardım gemilerinin Suudi Arabistan tarafından engellenmesi durumunda ülkesinin 'soğukkanlı' olmayacağını ifade etti. İran'ın Arapça devlet televizyonu El Alem'de katıldığı bir programda konuşan Cezayiri, "Açıkça söylüyorum İran'ın soğukkanlılığının da bir sınırı var" dedi.

"Alıkoymasalarda bulunsalar"

İranlı general, ''İran'ın bölge ülkelerine gönderdiği yardım konusunda Suudi Arabistan, ABD ve bazı diğer ülkeler bundan fazla alıkoymalarda bulunurlarsa bölgede onların kontrol etmekte zorlanacağı bir yangın çıkar'' açıklamasını yaptı. Cezayiri, Suudi Arabistan'ın Yemen'de ABD, Siyonizm ve bazı egemen Avrupa ülkelerinin vekalet savaşını yürüttüğünü ileri sürdü.

Türkiye'ye Suriye suçlaması

Suriye'de devam eden iç savaşa da değinen Tuğgeneral Cezayiri, "Suriye meselesine sadece bir Arap koalisyonuyla karşı karşıya değiliz. Arap gericiliğinin yanında diğer bölge ülkeleri de yoğun bir şekilde orada bulunuyor. Kimse Suriye milleti ve devletine karşı Türkiye'nin üslendiği rolünü unutmayacak" suçlamasında bulundu.
 

 

 // Vatandaş
Hiç doğru yolda değilsin iran...
13 Mayıs 2015 08:48
 // mustafa
ah İran ah, ortadoğu daki her karışıklıktan hep en karli çıkan sensin. Irakla 8 sene savaştın.
Suriye ye vekalet savas için asker gönderdin.
şimdi etrafına laf söylüyorsun....
13 Mayıs 2015 05:43
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler