YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'tan küstah açıklama: Türkiye geri adım atmazsa...
Irak'tan küstah açıklama: Türkiye geri adım atmazsa...
09 Ekim 2016 15:44
Irak’ın Ankara Büyükelçisi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi, "Türkiye toprak bütünlüğümüze saygı göstermeli. Eğer bu konuda geri adım atmazlarsa tavrımız farklı olur" dedi.

Büyükelçi Alevi, "Türkiye toprak bütünlüğümüze saygı göstermeli. Eğer bu konuda geri adım atmazlarsa tavrımız farklı olur" dedi.

Musul yakınlarındaki Başika’da bulunan Türk askeri varlığı, Bağdat ve Ankara arasında tartışma konusu olurken, Irak’ın Ankara Büyükelçisi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi, Erbil merkezli yayın yapan Rudaw televizyonuna konuştu.

Büyükelçi Alevi, Başika’daki Türk askerlerinin Irak’ın egemenliğini ihlal ettiğini ileri sürerek, "Türkiye toprak bütünlüğümüze saygı göstermeli. Eğer bu konuda geri adım atmazlarsa tavrımız farklı olur. Irak’ta bulunan tüm güçler Irak Hükümeti’nin bilgisi dahilinde orada buluyor ancak Türkiye’nin oradaki varlığı illegaldir" dedi.

'TÜRKİYE PKK VE DAEŞ'İ BAHANE EDİYOR'

Büyükelçi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi, Türkiye’nin PKK ve DEAŞ’ı bahane ederek bölgede olmak istediğini ancak bunun geçerli bir gerekçe olmadığını ileri sürdü.

Büyükelçi Alevi, "Türkiye, eski Musul Valisi ve Kürdistan Bölgesi Hükümeti ile anlaştığını söylüyor ancak, bu anlaşma bizim için geçerli değildir. Bu konuda henüz Türk yetkililer ile yüz yüze görüşmedik, her iki tarafında sert açıklamalardan kaçınması gerekiyor" diye konuştu.

Irak’ın Ankara Büyükelçisi Alevi, Türk yetkililerin, "Irak parçalanmış bir ülkedir" sözlerini de eleştirerek, "Irak federal bir ülkedir. Güçlü merkezi bir yönetimi olmasa da meşru bir yönetime sahiptir. Kaldı ki bu konu Türkiye’yi ilgilendirmiyor" dedi.

tazminat davasi acin
 // halin ne
Yillardir bi teror irak sinirlarindan geliyor neden terore harcanan ve terorden olusan zararlari 10 misliyle bunlara odettirmiyoruz...
09 Ekim 2016 20:45
...
 // Yahya RAMİ
Daha önce Misakı millî sınırları içinde yer alan Musul ve çevresinin yönetimi Ankara anlaşması ile GEÇİCİ olarak uhdemizden çıkarılmıştı. Ancak yine aynı anlaşma gereğince Musul'a müdahale hakkımız ise çoktan doğdu! Bu hususta dışarıdakilerden çok içimizdeki 'mandaseverlerin' bi şekilde ihanetten vazgeçmeleri gerekiyor!!!...
09 Ekim 2016 18:55
 // tek devlet
Abd den farkin yok irak.. Allah cezanizi versin insaallahRahman...
09 Ekim 2016 16:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler