YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'taki çatışmalarda 12 kişi öldü
Irak'taki çatışmalarda 12 kişi öldü
30 Temmuz 2014 16:08
Irak’ın çeşitli bölgelerinde düzenlenen saldırılarda, aralarında Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü militanlarının da olduğu 12 kişinin öldüğü, 14 kişinin yaralandığı belirtildi.

Felluce Devlet Hastanesi yetkilisi Visam el-İsavi, El-Enbar iline bağlı El-Felluce ilçesinin değişik bölgelerine ordunun düzenlediği saldırıların ardından hastaneye 2 sivile ait cesedin ulaştırıldığını, yaralı getirilen 14 kişinin tedavi altına alındığını söyledi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre ise, Salahaddin iline bağlı Es-Samarra ilçesinde, orduya ait uçakların bir eve düzenlediği hava saldırısında aralarında örgütün “Salahaddin Valisi”nin “Ebu Nektel” adıyla bilinen kardeşinin de bulunduğu 10 IŞİD militanı öldürüldü.

IŞİD’in 3 komutanı yakalandı

Enbar ilindeki operasyonlardan sorumlu komutan Korgeneral Reşid Felih de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Er-Ramadi ilinin güneyindeki Et-Taş bölgesinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, aralarında Avvad el-Huzeymavi'nin bulunduğu 3 IŞİD komutanının yakalandığını belirtti.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD'in başını çektiği silahlı gruplar, Musul gibi bazı kentlerin kontrollerini ele geçirmiş, ordu ile aralarında şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler