YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta yine saldırı: 3 ölü
Irak'ta yine saldırı: 3 ölü
23 Haziran 2010 11:23
Irak'ta, başkent Bağdat ile Kerkük ve Musul kentlerinde dün akşam ve bugün düzenlenen saldırılarda 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Irak'ta, başkent Bağdat ile Kerkük ve Musul kentlerinde dün akşam ve bugün düzenlenen saldırılarda 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Kerkük kentinde bir polis şefine suikast girişiminde bulunuldu.

Asvat El Irak haber ajansının güvenlik kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre, Musul'un doğusundaki El Kuvir semtinde dün akşam bir sivil aracı hedef alan bombalı saldırıda, araçta bulunan bir erkek ile iki kadın öldü.

Bağdat'ın batısındaki El Yermuk semtinde de bugün bir sivil araç hedef alındı. Saldırıda bir kadın ile bir erkek yaralandı.

Kerkük kentinde dün akşam saatlerinde, içinde eski bir milletvekili, El Tuz polis şefi ile Kerkük Polisi Acil Durumlar Masası şefinin bulunduğu bir araç konvoyunu hedef alan bombalı saldırıda iki polis yaralandı, konvoydaki araçlardan birinde hasar meydana geldi.

Ajans, yine Kerkük kentinin güneybatısında El Multaka ilçesi polis direktörü Albay Adnan Abdullah'a suikast girişiminde bulunulduğunu, Abdullah'ın olaydan yara almadan kurtulduğunu duyurdu.

Tuğgeneral Serhad Kadir, Abdullah'ın içinde bulunduğu araç konvoyuna dün gece düzenlenen saldırıda, konvoydaki araçlardan birinde hasar meydana geldiğini, olayda ölen ve yaralanan olmadığını söyledi. (A.A.)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler