YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta yine kanlı bir gün: 4 ölü
Irak'ta yine kanlı bir gün: 4 ölü
12 Eylül 2010 15:13
Irak'ta şiddet durmuyor. Miltanlarla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı

Irak'ın kuzeyindeki Diyala vilayetinde, militanlarla güvenlik güçleri arasında dün başlayan çatışmalarda çeşitli kaynaklara göre en az 4 kişi öldü, yaklaşık 10 kişi yaralandı.

Sünni direnişçilerle, El Kaide'nin etkinliğini sürdürdüğü kaydedilen Diyala'nın merkezi Bakuba kenti yakınındaki bölgede çıkan çatışmaların dün patlak verdiği, güvenlik güçlerinin bugün de bölgede operasyonlarını sürdürdüğü bildirildi.

Yetkililer, çatışmalardaki can kayıplarıyla ilgili çelişkili rakamlar verdi.

İl Genel Meclisi Başkanı çatışmalarda 4 polis ve askerin öldürüldüğünü açıklarken, bir güvenlik kaynağı 3 polis ile 3 militanın öldüğünü, 10 güvenlik görevlisinin yaralandığını söyledi. Bir polis kaynağı da 3 polis ile 5 militanın öldüğünü, 12 kişinin yaralandığını ifade etti.

Yetkililer çatışmaların, bir polis devriyesinin, yakınında yol kenarına bomba yerleştiren militanların ardından ateş açmasıyla başladığını belirtti. Militanların, güvenlik takviyesini engellemek için bölgeye bombalar yerleştirdiğini kaydeden yetkililer, ancak Irak askerinin bu barikatı aşmayı başardığını ve kısa sürede saldırının sorumlularını arama çalışmalarına başlayacağını kaydetti. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler