YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta yine kan aktı: 16 ölü!
Irak'ta yine kan aktı: 16 ölü!
28 Ocak 2014 09:44
Irak'ın çeşitli kentlerinde meydana gelen şiddet olaylarında 16 kişi öldü, 46 yaralandı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Diyala ilinin merkezi Bakuba'da bir güvenlik noktasına açılan ateş sonucu biri yüzbaşı 2 asker hayatını kaybetti.

Musul'un batısında bir kontrol noktasına kimliği henüz belirlenemeyen silahlı kişiler tarafından düzenlenen saldırıda da 1 asker yaşamını yitirdi.

Selahaddin ilinde ise polis merkezine hareket halindeki otomobilden ateş açıldı. Olayda 3 polis öldü, Sahve Gücü'ne bağlı 1 kişi yaralandı.

Bakuba'nın kuzeydoğusundaki bir bölgeye 3 havan topu mermisinin düşmesi nedeniyle de 2 kişi yaralandı, bölgedeki evlerde maddi hasar meydana geldi.

Öte yandan Enbar vilayetine bağlı Felluce kentindeki göstericilerin sözcüsü Muhammed el-Becari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ordunun bölgeye düzenlediği hava saldırıları ve topçu atışlarında 8 sivilin öldüğünü, arasında kadın ve çocukların da bulunduğu 39 kişinin yaralandığını belirtti.

Enbar'da Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyeleriyle ordu birlikleri arasında çıkan çatışmada örgüte mensup 2 kişi öldü, 4 kişi yaralı olarak ele geçirildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler