YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta ölü sayısı 17'ye yükseldi
Hastane kayıtlarına göre yaralananların sayısı da 116'ya yükseldi
Irak'ta ölü sayısı 17'ye yükseldi
03 Şubat 2010 / 11:35 Güncelleme: 03 Şubat 2010 / 11:41

Irak'ın kutsal kenti Kerbela'nın girişinde,Şiileri hedef alan saldırıda ölenlerin sayısı 17'ye çıktı.

Hastane kaynakları, saldırıda biri kadın, ikisi çocuk, 17 kişinin öldüğünü, 116 kişinin yaralandığını belirtti.

Polis, daha önce yaptığı açıklamada, saldırının bir motosikletin arkasına takılan römorka yerleştirilen bombayla düzenlendiğini, 10 kişinin öldüğünü, 90 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

Bağdat'ta önceki gün yine Şiileri hedef alan bir kadın intihar bombacısı tarafından düzenlenen saldırıda 54 kişi ölmüştü.

Hazreti Hüseyin'in öldürülüşünün 40. gününün yıl dönümünde düzenlenen Erbain törenleri için yüz binlerce Şii Kerbela'ya gidiyor.

Diğer yandan Pakistan'ın aşiretler bölgesinde bulunan Dir kentinde sabah saatlerinde meydana gelen ve 4 yabancı gazetecinin öldüğü patlamada halktan 2 kişinin de yaşamını yitirmesiyle ölü sayısı 6'ya yükseldi. Patlamada 16 kişi de yaralandı.

Bir polis yetkilisi, Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınlarında bulunan Dir kentinde bir kız okulu yanına yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu 4 yabancı gazeteci ile halktan 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, aralarında kız öğrencilerin de bulunduğu 16 kişinin yaralandığını bildirdi.

Polis, saldırıda hedefin kız okulu olduğunu, ancak o sırada Timergara kentine gitmekte olan yabancı gazetecileri taşıyan bir konvoyda bulunan 4 yabancı gazetecinin öldüğünü ifade etti.

Televizyona konuşan bazı görgü tanıkları, patlamada 25'ten fazla kişinin yaralandığını, yaralılar arasında 2 öğretmenin bulunduğunu kaydetti.

AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler